Wycieczka po Krakowie dla podopiecznych DPS-u przy ul. Nowaczyńskiego

Kiedy: 15.04.2018 r. 

Gdzie: Kraków, ul. Nowaczyńskiego – dalsze miejsce w trakcie ustalenia

Czas trwania: 12:00-16:00

Liczba wolontariuszy: 10-15 osób

Dla kogo: zgłoszenia indywidualne, grupowe, wolontariat rodzinny

Zadania:  Mieszkańcy Domu to osoby w różnym wieku (30-98 lat) oraz w różnej kondycji psychofizycznej. Duży procent mieszkańców to osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Można sobie wyobrazić, jak dużym przedsięwzięciem jest w takiej sytuacji zorganizowanie grupowego spaceru. Pozyskanie wolontariuszy znacząco taką organizacje ułatwia. Proponujemy wspólny spacer w ciekawe dla naszych mieszkańców miejsce. Do wyboru mamy kilka lokalizacji: Kazimierz, Krakowski Rynek, czy malownicze Skałki Twardowskiego.

Uwagi: mile widziane doświadczenie w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz umiejętności związane z pomocą osobom poruszającym się na wózkach. Pożądane zaangażowanie w wykonywane zadania.

O Organizacji: Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Krakowie zlokalizowany w dzielnicy Dębniki (ul. Nowaczyńskiego) w centrum miasta w sąsiedztwie ogródków działkowych jest oazą ciszy, spokoju i zieleni. Nasz Dom jest placówką stacjonarną stałego pobytu zapewniającą całodobową opiekę dla  175 osób przewlekle somatycznie chorych, osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych. Celem Domu jest zapewnienie osobom wymagającym całodobowej opieki usług bytowych, opiekuńczych, wspomagających na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb oraz umożliwienie korzystania ze świadczeń przysługujących z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli chcesz pomóc jako wolontariusz przy tej akcji wypełnij formularz zgłoszeniowy, otrzymasz wówczas komplet informacji organizacyjnych!

Formularz zgłoszeniowy:
https://goo.gl/forms/lUHvJhuYvIj94msh1