Zbiórka zabawek dla dzieci chorych na mukowiscydozę

Zbiórka zabawek i materiałów plastycznych (papierniczych) na rzecz podopiecznych Fundacji MATIO, która wspiera chorych na mukowiscydozę. Pluszaki będą przeznaczone na tegoroczny Dzień Dziecka, materiały papiernicze do wyprawek szkolnych. Ze względu na schorzenie, które dotyka dzieci chore na mukowiscydozę, należy zachować szczególną sterylność i pluszaki i materiały muszą być nowe.

Rzeczy można przynosić przez cały tydzień:  09-14.04.2018 r.

Gdzie:  Łąka Spotkań, ul. Sienna 5 w godzinach: 16:00-20:00 lub w pozostałych godzinach w portierni na parterze

Gdzie: KINO MIKRO ul. Lea 5

Cel: zbiórka zabawek oraz artykułów papierniczych na Dzień Dziecka oraz wyprawek dla dzieci w wieku szkolnym

Uwagi: dopuszczane jest przyniesienie jedynie nowych zabawek oraz artykułów papierniczych

Wolontariusze mogą pomóc:
-poprzez przyniesienie pluszowych zabawek lub materiałów plastycznych w wyznaczone miejsce (w opisie powyżej) lub
-wesprzeć zbiórkę organizacyjnie poprzez wysyłanie pism do firm, placówek i szkół, przewiezienie pluszaków do siedziby Fundacji i inne pomocnicze zadania – jeśli chcesz włączyć sie w organizację zbiórki prosimy wypełnić formularz: https://goo.gl/forms/RqlgflfOcpCaHrfr1 

O Organizacji:  MATIO FUNDACJA POMOCY RODZINOM I CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ – Fundacja od 1966 r. walczy o poprawę jakości życia swoich podopiecznych, powstała po to, by nikt z nich nie czuł się samotny. Samotność w chorobie jest najgorszą rzeczą- zwłaszcza w chorobie, która nie rokuje wyleczeniem. Fundacja realizuje kampanię społeczną „Ogólnopolski tydzień Mukowiscydozy” organizuje warsztaty dla rodziców, szkolenia dla lekarzy, nauczycieli, studentów medycyny. Regularnie dofinansowujemy zakup leków, indywidualne turnusy rehabilitacyjne, organizujemy paczki świąteczne, wyprawki szkolne, paczki na dzień dziecka dla naszych podopiecznych. Mówimy o warunkach życia i leczenia naszych chorych na europejskich i światowych forach. Fundacja na stałe współpracuje z lekarzami z ośrodków zagranicznych, poznając obowiązujące tam standardy leczenia.